O NÁS

Jsme malé rodinné naturální vinařství, hospodařící biodynamicky na téměř 2ha vinohradů, které jsou umístěny v různých viničních tratích. Vyrábíme vína v malých šaržích se zaměřením na kvalitu. Vinohrady obhospodařujeme výhradně ručně. Ve sklepě víno kvasí spontáně bez řízeného kvašení v sudech nebo otevřených kadích. Vína necháváme delší dobu zrát na sedimentu bez síry aby se v nich co nejlépe odrazilo místní terroir.

Srdcem vinařství je Tomáš, který našel zálibu ve výrobě vína již v útlém věku, kdy pomáhal strýci při výrobě vína.

Příběhu svého vína se věnuje již 20 let. Jeho sen se začal pomalu plnit koupí starého vinného sklepa v roce 2001. Mladík se srdcem na správném místě ještě tentýž rok vyrobil své první víno z hroznů odrůdy Sauvignon Blanc a André. Od té doby přibyla spousta zkušeností a z vína FOR FUN pro přátele se stal celoživotní koníček a poslání.

Duší vinařství je Klára, která je také nepsanou udržovatelkou tradic a propojením příběhu našeho vína s půdou a přírodou. Pochází z vinařské rodiny pod Pálavskými vrchy. Když se naučila chodit, dostala od dědečka svoji první vinohradnickou roli, která spočívala v roznášení burčáku sběračům hroznů při vinobraní. Práci spojenou s pobytem ve vinohradu si zcela zamilovala, naučila se komunikovat se zemí a naslouchá jejím potřebám.

Nejmenšími pomocníky jsou naši synové Tomášek a Matyášek, a dcera Simonka kteří příběh našeho vína teprve poznávají a své první krůčky ve vinohradu doslova dělají. Jsou však nezbytnou součástí naší motivace, tradice a hodnot, které jim chceme předat.